RadyoNebi.Gen.Tr
Radyo Nebi Masa Üstü İslami Radyo Dinleme Programı

Radyo Nebi Masa Üstü Program İndirin.

Son mesaj - Gönderen: CeSuR - Salı, 04 Şbtruary 2014 22:36
Ce§uR'un Ayakları Dayanmak Korkağın Ayakları İse Kaçmak İçin Yaratılmıştır (((H.z. Ali)))
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
19 Nisan 2024, 00:49:23
Ana Sayfa Yardım Ara Giriş Yap Kayıt
Duyurular:

WwW.Radyonebi.Gen.Tr  |  Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed ( S.A.V )  |  Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav )  |  Konu: Sen Onun Kalbini mi Yardın? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. « önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: Sen Onun Kalbini mi Yardın?  (Okunma Sayısı 1945 defa)
CeSuR
Administrator
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 06 Aralık 2013, 17:34:53 »

Allah Resulü (a.s.) bizi bir seriye hâlinde (cihada) göndermişti.
Cuheyne kabilesinden Hurakat’a bir sabah baskın yaptık.
O sırada ben bir adama yetiştim. O, la ilahe illallah, dedi.
Ben kargımı ona sapladım. Bu işten gönlüme bir şüphe düştü.
Sonra bunu Hz. Peygamber’e anlattım. Allah Resulü (a.s.):
“La ilahe illallah dediği halde onu niçin öldürdün?” diye sordu.
Ben, ey Allah’ın Resulü! O, bunu ancak silahtan korktuğu için söylemiştir, dedim.
“Onu kalbinden söyleyip söylemediğini bilmen için kalbini mi yardın?” buyurdu
ve bu soruyu bana karşı hiç durmadan tekrar ediyordu. Nihayet ben o gün müslüman olaydım (da bunları duymasaydım) diye temenni ettim.

(Hadisi rivayet eden dedi ki) Sa’d Allah’a yemin ederim ki, Üsame’yi kastederek, iki karıncıklı öldürmeye kalkışmadıkça ben hiç bir müslümanı öldürmem, dedi.

(Ravi der ki) Birisi ona: Allah, fitne ortadan kalkıp din tamamiyle Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşınbuyurmadı mı? dedi. Bunun üzerine Sa’d “Biz, hiç bir fitne kalmayıncaya kadar savaştık. Sen ve arkadaşların ise bir fitne meydana gelsin diye harp etmek istiyorsun” karşılığını verdi.
Sahih-i Müslim

Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
WwW.Radyonebi.Gen.Tr  |  Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed ( S.A.V )  |  Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav )  |  Konu: Sen Onun Kalbini mi Yardın? « önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2011, Simple Machines XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.087 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu

Türkiyenin hatta Dünyanın En çok Dinlenen iSLami Radyo Sitesinden bir birinden güzel ilahileri ezgileri islami sohbetleri dinleyebilirsiniz.

Copyright © Radyo Nebi - 2010

iSLami Radyo Dinle